CAN-AM RYKER 900 ACE SPORT





Pre-Order





CAN-AM RYKER 900 ACE SPORT
Livrare
Costul transportului variază în funcţie de greutatea şi dimensiunile produselor pe care le comandaţi. Este posibil ca valoarea transportului afişată la finalizarea comenzii să fie rectificată şi comunicată ulterior clientului.
- Stoc: Pre-Order
- Model: CAN-AM RYKER 900 ACE SPORT
- SKU: F5TB
13.650€
Preț informativ în Lei (RON): 71.615 RON
Fără TVA: 11.281€
Descriere
Can-Am Ryker 900 Sport duce performanța la nivelul următor, oferind o combinație perfectă între putere, agilitate și confort. Propulsat de un motor Rotax 900 ACE de 82 CP, acest model se remarcă prin sistemul Sport Mode, care permite derapaje controlate și o experiență de condus dinamică. Suspensiile ajustabile KYB, sistemul de frânare performant și controlul optim al tracțiunii transformă fiecare viraj într-o plăcere pură. Designul său sportiv, cu detalii accentuate și finisaje premium, inspiră forță și rafinament. Ryker 900 Sport este alegerea ideală pentru riderii care caută performanță pură și libertate deplină, fie pe drumurile de oraș, fie în escapadele de weekend. Bonus: Sa pasager, suport sa pasager, paneluri (rosu, negru sau galben)
Specificatii
| Specificatii tehnice | |
| Motor | Rotax 900 ACE cu 3 cilindri in linie, injectie electronica directa |
| Racire | cu lichid |
| Capacitate cilindrică | 900 cc |
| Putere | 82 CP |
| Cutie de viteze | automata CVT |
| Pornire | electrica |
| Dimensiuni | 2352 x 1522 x 1073 mm |
| Înălțime șa | 629 mm |
| Garda la sol | 101 mm |
| Greutate | 291 kg |
| Anvelope fata | XPS Ride - 145/60 R16 MC 66T |
| Anvelope spate | XPS Ride - 205/45 R16 MC 77T |
| Frana fata | 2 discuri 270 mm, etriere Nissin cu 2 pistoane |
| Frana spate | 1 disc 220 mm, etrier cu un piston |
| Suspensie față | Suspensie independenta cu brat dublu, KYB HPG reglabil, cursa 161mm |
| Suspensie spate | Multi-Link, monobascula, amortizoare KYB HPG ajustabile, cursa de 169 mm |
| Rezervor | 20 L |
| An Model | 2026 |
| Înmatriculabil | da |
| Culori | negru |
| Alte detalii | SCS - Sistem de Control al Stabilitatii, TCS - Sistem de Control al Tractiunii, ABS - Sistem de anti-blocare al rotii, cheie electronica D.E.S.S., HHC - asistenta la plecare in rampa, Cruise Control, moduri Sport, ECO; 2 faruri halogen (55-W), Aripi fata cu lumini tip LED integrate, Port USB dual, Torpedou 7 litri, Sa tip Sport, display multifunctional 4.5 inch, jante aluminiu cu 5 spite (Deep Black) |












