CAN-AM CANYON

Pre-Order
CAN-AM CANYON
Livrare
Costul transportului variază în funcţie de greutatea şi dimensiunile produselor pe care le comandaţi. Este posibil ca valoarea transportului afişată la finalizarea comenzii să fie rectificată şi comunicată ulterior clientului.
- Stoc: Pre-Order
- Model: CAN-AM CANYON STD
- SKU: J1TB
25.290€
Preț informativ în Lei (RON): 132.684 RON
Fără TVA: 20.901€
Descriere
Descoperă libertatea deplină a aventurii cu Can-Am Canyon, un roadster cu trei roți ce combină agilitatea sportivă cu siguranța și versatilitatea de top. Conceput pentru a oferi senzații intense pe orice traseu, Can-Am Canyon se simte la fel de confortabil pe asfalt perfect ca și pe drumuri neasfaltate, unde stabilitatea și controlul inspiră încredere totală. Motorul Rotax 1330 ACE cu 3 cilindri în linie oferă putere constantă și reacții rapide, iar transmisia semi-automată cu 6 trepte asigură o experiență de condus fluidă și intuitivă. Sistemul de frânare Brembo și tehnologiile ABS, control al tracțiunii și al stabilității mențin echilibrul perfect chiar și în condiții variate de teren. Designul modern și aerodinamic, cu accente sportive și o postură impunătoare, reflectă caracterul său curajos și dorința de explorare. Poziția ergonomică a pilotului și șasiul optimizat garantează confort și manevrabilitate atât în mediul urban, cât și în escapadele de weekend. Cu Can-Am Canyon, fiecare drum devine o aventură autentică. Este alegerea perfectă pentru cei care caută performanță, libertate și tehnologie într-un vehicul cu spirit de explorator, gata să cucerească atât șoseaua, cât și potecile neasfaltate.
Specificatii
| Specificatii tehnice | |
| Motor | Rotax 1330 ACE cu 3 cilindri in linie, injectie electronica directa, control electronic acceleratie |
| Racire | cu lichid |
| Capacitate cilindrică | 1330 cc |
| Putere | 115 CP |
| Cutie de viteze | semiautomata cu 6 viteze si marsarier |
| Pornire | electrica |
| Dimensiuni | 2489 x 1581 x 1500 mm |
| Înălțime șa | 843 mm |
| Garda la sol | 169 mm |
| Greutate | 452 kg |
| Anvelope fata | XPS Adventure - 155/65 R16 MC 72H |
| Anvelope spate | XPS Adventure - 225/50 R15 MC 84H |
| Frana fata | 2 discuri 270 mm, etriere Brembo cu 4 pistoane |
| Frana spate | 1 disc 270 mm, etrier cu 1 piston cu frana de parcare integrata |
| Suspensie față | Brat dublu tip A cu bara antiruliu, amortizoare SACHS Big-Bore, cursa 260mm |
| Suspensie spate | Brat oscilant, amortizor SACHS, cursa 235mm |
| Rezervor | 27 L |
| An Model | 2026 |
| Înmatriculabil | da |
| Culori | argintiu (Sterling Silver Satin) |
| Alte detalii | Motor Rotax 1330 ACE, 115 CP, cutie viteze semiautomata cu marsarier, Cruise control, parbriz ajustabil, compartiment telefon cu priza USB, lumini LED, moduri conducere: Sport, Rally, All-Road, Normal, display digital touchscreen 10.25 inch, conectivitate smartphone cu BRP Connect, Apple CarPlay, sistem audio: USB si Bluetooth, Sisteme elelctronice SCS (Stability Control System); TCS (Traction Control System); directie asistata electronic - Dynamic Power Steering; asistenta urcare in rampa (Hill Hold Control); cheie digitala D.E.S.S., inaltator ghidon 143mm, grila radiator metalica, protectie curea transmisie, sistem integrat LinQ pentru prindere accesorii |












