Triumph Speed Twin 1200 Cafe Racer Edition





Pre-Order





Triumph Speed Twin 1200 Cafe Racer Edition
Livrare
Costul transportului variază în funcţie de greutatea şi dimensiunile produselor pe care le comandaţi. Este posibil ca valoarea transportului afişată la finalizarea comenzii să fie rectificată şi comunicată ulterior clientului.
- Stoc: Pre-Order
- Model: Motocicleta Triumph Speed Twin 1200 Cafe Racer Edition
0€
Preț informativ în Lei (RON): 0 RON
Fără TVA: 0€
Descriere
Triumph Speed Twin 1200 Cafe Racer Edition este o reinterpretare sofisticată și exclusivistă a conceptului modern-clasic, combinând performanța puternică a motorului Bonneville cu stilul atemporal al unei cafe racer tradiționale, perfectă pentru pasionații care caută o prezență vizuală remarcabilă și o experiență dinamică pe drum. Echipată cu motorul bicilindric în paralel, răcit cu lichid, de 1.200 cc cu unghi de aprindere de 270°, aceasta dezvoltă 105 CP la 7.750 rpm și un cuplu de 112 Nm la 4.250 rpm pentru o livrare de putere lineară și caracter sportiv, în timp ce transmisia cu 6 viteze și sistemul Triumph Shift Assist asigură schimbări de trepte rapide și fluide fără a întrerupe accelerația. Caracteristicile tehnice includ suspensie față cu furcă inversată Marzocchi de 43 mm complet reglabilă și amortizoare spate Öhlins cu rezervor extern pentru un control precis pe viraje și confort sporit, frâne Brembo Stylema cu discuri de 320 mm pentru o oprire puternică și stabilă și anvelope Metzeler Racetec RR K3 pentru aderență optimă în orice condiții de rulare, toate susținute de tehnologii moderne precum ABS optimizat pentru viraje și controlul tracțiunii ajustabil. Cafe Racer Edition se diferențiază de versiunea de serie Speed Twin 1200 prin poziția de pilotaj mai sportivă, datorată ghidonului clip-on și setării ergonomice ce accentuează dinamismul, prin carenajele sport inspirate din moștenirea cafe racer, precum și prin schema de culori exclusive Competition Green și Aluminium Silver cu detalii în Empire Gold, ce adaugă rafinament și exclusivitate, fiind produsă într-o serie limitată de 800 exemplare, cu certificat de autenticitate. Instrumentația cu afișaj LCD/TFT integrat păstrează aspectul clasic, oferind totodată conectivitate smartphone și navigație, în timp ce consumul eficient de combustibil și greutatea de 217 kg echilibrează performanța sportivă cu versatilitatea urbană.
Specificatii
| Specificatii tehnice | |
| Norma de poluare | Euro 5+ |
| Motor | 2 cilindri in paralel, 8 valve, 270 grade |
| Racire | cu lichid |
| Capacitate cilindrică | 1200 cc |
| Raport de compresie | 12.1:1 |
| Putere | 105 CP |
| Cuplu | 112 Nm la 4.250 rpm |
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Pornire | electrica |
| Transmisie | pe lant |
| Înălțime șa | 810 mm |
| Greutate | 217 kg |
| Anvelope fata | 120/70 R17 |
| Anvelope spate | 160/60 R17 |
| Frana fata | 2 discuri flotante de 320 mm, etrier Brembo Stylema M4.30 cu 4 pistoane, OCABS |
| Frana spate | 1 disc de 220 mm, etrier cu 2 pistoane Nissin, OCABS |
| Suspensie față | furca inversata Marzocchi de 43 mm, cursa 120 mm |
| Suspensie spate | Suspensie dubla Öhlins RSU, cursa 123 mm cu rezervor extern, ajustabila |
| Rezervor | 14.5 L |
| An Model | 2026 |
| Înmatriculabil | da |
| Culori | Competition Green / Aluminium Silver |
| Alte detalii | Sistem cornering ABS, controlul tractiunii, acceleratie ride by wire, ambreiaj Torque-assist, moduri conducere Road, Rain, Sport, priza USB-C, furca Marzocchi, sistem de lumini LED, faruri DRL (Daytime Running Lights), frana sptate cu etrier Nissin, bord multi-functional LCD cu ecran TFT color integrat, conectivitate smartphone, jante din aliaj cu 7 spite, anvelope Metzeler Racetec RR K3 |












