Triumph Rocket 3 Storm GT












Pre-Order












Triumph Rocket 3 Storm GT
Livrare
Costul transportului variază în funcţie de greutatea şi dimensiunile produselor pe care le comandaţi. Este posibil ca valoarea transportului afişată la finalizarea comenzii să fie rectificată şi comunicată ulterior clientului.
- Stoc: Pre-Order
- Model: Motocicleta Triumph Rocket 3 Storm GT
- SKU: 2026 YM1
27.390€
Preț informativ în Lei (RON): 146.949 RON
Fără TVA: 22.636€
Descriere
Rocket 3 Storm GT oferă aceeași forță masivă ca versiunea R, dar păstrează un caracter mai relaxat și o prezență mai comodă pentru călătorii lungi, fără să compromită performanța extremă. Motorul tricilindric de 2.458 cm³, cu răcire cu lichid și arhitectură DOHC pe 12 supape, produce 182 CP la 7.000 rpm și 225 Nm la 4.000 rpm, garantând un cuplu uriaș disponibil la turații joase și medii pentru o accelerație impresionantă, dar controlabilă. Transmisia are 6 trepte și folosește un ambreiaj hydraulic multi-placă cu asistență la cuplu, iar antrenarea prin cardan oferă durabilitate și întreținere facilă. Șasiul este construit din aluminiu, cu braț oscilant pe o parte, iar suspensia frontală constă într-o furcă inversată Showa de 47 mm, cu reglaje pentru compresie și revenire și o cursă de 120 mm, în timp ce amortizorul spate piggy-back, de asemenea Showa, permite ajustări de preîncărcare și amortizare și oferă 107 mm cursă. Frânarea este asigurată de două discuri frontale de 320 mm, echipate cu etriere Brembo Stylema, și un disc spate de 300 mm, toate coordonate de un ABS optimizat pentru viraje. Pe partea de dotări, GT este echipată cu un display TFT color multifuncțional, moduri de condus variate, control al tracțiunii și cruise control, iar iluminarea LED – inclusiv faruri duble – completează o imagine de forță elegantă. Cu o greutate importantă, dar cu o ergonomie gândită pentru confort, Storm GT se adresează celor care vor o motocicletă cu caracter “power cruiser” dar comodă pentru plimbări și pentru a face impresie pe șosea.
Specificatii
| Specificatii tehnice | |
| Norma de poluare | Euro 5+ |
| Motor | 3 cilindri in linie, DOHC |
| Racire | cu lichid |
| Capacitate cilindrică | 2458 cc |
| Raport de compresie | 10.8:1 |
| Putere | 182 CP |
| Cuplu | 225 Nm la 4000 rpm |
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Pornire | electrica |
| Transmisie | pe cardan |
| Dimensiuni | |
| Înălțime șa | 750 mm |
| Greutate | 320 kg |
| Anvelope fata | 150/80 R17 V |
| Anvelope spate | 240/50 R16 V |
| Frana fata | 2 discuri de 320 mm, etriere Brembo M4.32 Stylema cu 4 pistoane, cornering ABS |
| Frana spate | 1 disc de 300 mm, etrier Brembo M4.32 cu 4 pistoane, cornering ABS |
| Suspensie față | furca Showa de 47 mm, cursa 120 mm |
| Suspensie spate | amortizoare Showa piggyback, reglabile, cursa 107 mm |
| Rezervor | 18 L |
| An Model | 2026 |
| Înmatriculabil | da |
| Culori | negru mat (Matt Sapphire Black / Satin Granite), negru/rosu (Sapphire Black/Carnival Red), gri/negru (Granite/Sapphire Black), negru/albastru (Matt Sapphire Black/Satin Pacific Blue) |
| Alte detalii | sistem Cornering ABS, cruise control, ambreiaj Torque-Assist, 4 moduri de condus: Road, Rain, Sport, Rider, sistem de franare Brembo, asistenta la plecarea din rampa, suspensii premium reglabile, furca USD Showa, sistem de lumini LED, faruri DRL (Daytime Running Lights), pornire fara cheie, finisaje premium, display color TFT multifunctional, spatar pentru pasager, un mic parbriz deflector, mansoane incalzite, priza USB sub sa |












